KM Får INSTÄLLT

Hej på er!
Idag blev vi tvungna att ställa in KM Får, vi är helt enkelt för få anmälda för att klubbmästerskapet ska göra själ för namnet. Tråkigt tycker vi!! En liten klick av vår medlemskår är bortresta, men var är ni andra? Vi är trots allt 156 aktiva medlemmar nu 2014…

Min önskan, mål och vision med mitt arbete tillsammans med alla andra ideellt arbetande medlemmar är att alla ska känna en samhörighet till vår klubb och trivas i gemenskapen med likasinnade – jag tror att det är det som räknas i slutänden oavsett om man jobbar hemma i lagården eller är med i landslaget. Ja, för det fantastiska spannet har vi i vår klubb och det är vi väldigt stolta över.

Min förhoppning är att Ni också vill ha en klubb att tillhöra – då är det dags att börja vårda det vi har!
Vi lägger helt enkelt KM på hyllan för stunden.

Må så gott!
Eder ordförande //Anna hund_small_free